On üliõpilasi, kes vahetavad iga õppeaasta elamispinda, ent on ka tudengeid, kes elavad kogu ülikooliaja ühes korteris.

Majutuskohta otsiva tudengi nõudmised üürikale ei ole tavaliselt kõrged, ent see ei tähenda, et noorele inimesele peaks pakkuma nigelat elamist.

Kui oled õpinguaegse üürikodu otsingul või soetanud äsja päris esimese isikliku elamispinna või siis kinnisvaraomanik, kes hakkab korterit välja rentima, ning otsid ideid, kuidas tühi pind võimalikult ökonoomselt eluks vajalikuga sisustada, siis alljärgnevad soovitused on just sulle.

1. Köök

Köögi puhul on selge, et teatud elementaarsed asjad nagu köögivalamu, külmik, pliit ja ahi peaks igal juhul siin olema, sest muidu pole tegemist köögiga. Kui eelarve vähegi kannatab, siis tasub investeerida ka õhupuhastisse.

Kui sind ootavad ees neli tühja seina, kus ei ole mitte ühtegi mööblieset, siis ära heida meelt – kokkamiseks on vaja eeskätt kodutehnikat, mööbel on teisejärguline. Näiteks köögivalamud saab paigaldada ükskõik millise tööpinna sisse, selleks võib isegi olla vana uks või lauaplaat.

Tudengil ei ole palju nõusid, nende hoiustamiseks piisab mõnest riiulistki.

Omanäolise köögimööbli saab näiteks teha vineerkastidest. Tööstusliku ilmega kasti sisse saab panna silma alt peitu nõud ja toiduained, aga ka näiteks boilerid, mis ei ole ju „paljal kujul“ kunagi kuigi esteetiline vaatepilt.

Nõudekapiks sobivad hästi ka retrohõngulised kummutid, eriti kui neid pisut tuunida – katta kriidivärviga ja kasutada klaasi tagal seinal põneva mustriga tapeeti.

Väike söögilaud ja paar tooli või taburetti ja ongi köögimööbliga ühel pool.

2. Elutuba

Noor inimene peab kuskil magama. Ühetoalise, iseäranis just avatud köök-elutoa puhul, on kõige praktilisem lahendus diivanvoodi. Tihtilugu on seda tüüpi asemete all pesukast, kus saab voodipesu hoida.

Arvutilaua vajalikkus sõltub sellest, kas tudeng kasutab süle- või lauaarvutit, ent kuna arvutilauad on suhteliselt ruumisäästlikud, võiks see igaks juhuks ikkagi olemas olla.

Pehmet mööblit ei ole mõtet tudengikorterisse soetada. Kui eelarve lubab, siis küll, aga muul juhul piisab noorel külaliste võõrustamiseks paarist kott-toolist.

Nõukaaegse raskepärase sektsioonmööbli asemel tasuks eelistada mõnd tänapäevast komplekti. TV-alusest, paarist kapist ja riiulist koosnevad kerged sektsioonid on igal juhul tarvilikud, et mahutada ära raamatud ja kodutehnika.

3. Magamistuba

Eraldi magamistoaga korteris ei pea lahtikäival diivanil magama, vaid siin võiks ikkagi olla voodi või voodid, kui üürnikke on rohkem.

Hea ja odav nipp on teha ase kaubaalustele. Eriti nutikas on teha seda nii, et vajadusel saab kaheinimese voodist tekitada kaks eraldi aset – kui näiteks mõnel aastal on üürilisi rohkem kui üks.

Kaheinimese voodiks läheb vaja ca 8 kaubaalust (sõltub nende laiusest ja ka sellest, kas voodile tuleb peats), ühele inimesele mõeldud voodiks täpselt poole vähem. Madratsid peale ja ongi mugav küljealune olemas.

4. Wow – faktor

Miks peaks üks korter, olgugi et ajutine või ajutiste elanikega, olema igav ja iseloomutu kuup, kus on küll kõik eluks vajalik, aga ei midagi ……lahedat?

Mis oleks, kui elutoas või elutoa ja köögi vahel oleks näiteks võimalus lauatennist mängida? Pingpongi- või lauajalgpallilaud, väike korvpallirõngas seinal, võrkkiik või muusikamasin (jukebox ) on ägedaks sisustuselemendiks absoluutselt igas elamises, kus on noori.

Lauatennis on ju mõnus seltskondlik ajaviide, mida saab harrastada iga ilmaga ja mis ei vaja enda ümber ülemäära suurt ruumi. Tudengikorterisse justkui loodud!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here